KPMG jest jedną z czołowych firm świadczących usługi w zakresie audytu. W Polsce w samym dziale audytu pracuje ponad 700 osób, w tym ponad 100 osób posiadających tytuł biegłego rewidenta. Nasze usługi świadczymy nie tylko w Warszawie, ale również w biurach lokalnych – w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku i w Poznaniu. Oferujemy niezależne usługi audytorskie, których celem jest podniesienie wiarygodności informacji przygotowanych przez Klientów, a przeznaczonych dla inwestorów, wierzycieli i innych zainteresowanych stron, jak również dla spełnienia wymogów obowiązującego prawa. Nasza oferta obejmuje także wiele innych usług poświadczających

Czym się zajmuje dział Audit Support Center?

ASC jest działem wsparcia Audytu z siedzibą w Katowicach. Tu w sercu Śląska przeszło sześćdziesiąt osób wspiera nasze siedem biur w całym kraju w wykonywanych procedurach, niezbędnych do skutecznego przeprowadzenia audytu oraz wydania sprawozdania finansowego.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w pracy? Dlaczego zdecydowałeś się aplikować do KPMG?

Decyzja o tym, dlaczego wybór padł akurat na KPMG zapadła po poleceniach osób pracujących tutaj, które wskazały wiele pozytywnych aspektów m.in. ciągły rozwój, budowanie doświadczenia, możliwość realizowania swoich pasji po pracy, a wszystko w super atmosferze, wśród pomocnych i wspierających ludzi. Dodatkowo, KPMG to jedna z najlepszych firm audytorskich w Polsce, więc wybór był oczywisty.

Wszystkie ważne dla mnie i wymienione wyżej aspekty pracy w KPMG się sprawdziły.

Jakie są Twoje obowiązki?

Jako Specjalista ds. Procesu wykonuję wiele różnych procedur audytowych i okołoaudytowych dla wielu naszych klientów jednocześnie. Często są to drobne kroczki, składające się w pewnej perspektywie czasu na efekt końcowy mojej pracy, który audytorzy doceniają i sobie chwalą.

W zależności od tego, w jakim miesiącu roku budżetowego naszego klienta pracujemy, wykonujemy szereg bardzo zdywersyfikowanych procedur, z których każda wymaga często różnych umiejętności.

Z jakimi wyzwaniami spotykają się osoby na Twoim stanowisku?

Jak w każdej pracy, są stawiane przed nami różne wyzwania. Niekoniecznie przez pracodawcę. Czasem zbieg różnych okoliczności sprawia, że pojawia się przypadek trudniejszy i trzeba go jakoś rozwiązać. Nie zapadł mi w pamięć konkretny przykład, którym warto by było się podzielić, ale na pewno takich sytuacji było kilka. Każda z nich jest inna. Ważne by nie myśleć pesymistycznie, szukać rozwiązania i wsparcia w bardziej doświadczonych koleżankach i kolegach. Nie ma potrzeby obawiać się zadawania pytań, szczególnie w sytuacjach trudnych, wymagających szybkiego, ale roztropnego działania, czasem nawet delikatności.

Jakie szkolenia i kursy przydają się na Twoim stanowisku? Czy KPMG pomogło zdobyć Ci nowe umiejętności?

Planuję rozpocząć kurs organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce z podstaw rachunkowości na stopniu 1. Jestem w trakcie wnioskowania o dofinansowanie do takiego kursu, co nie ukrywam, sporo ułatwia. Daje też poczucie, że firma, w której pracuję nie tylko wspiera mnie w decyzji o poszerzaniu mojej wiedzy, ale też gratyfikuje mnie – pozwalając mi łatwiej udźwignąć koszty udziału w takim kursie.

Za co lubisz swój zespół?

Poza wspomnianą już wcześniej otwartością na pomoc młodszym, mniej biegłym w różnych dziedzinach koleżankom i kolegom, główną cechą całego zespołu jest to, że mamy poczucie humoru, że nie wprowadzamy napiętej atmosfery oraz fakt, że lubimy spędzać razem czas. Każde możliwe spotkania po pracy, zorganizowane przez firmę czy też nie, chętnie wykorzystujemy do lepszego poznania się wzajemnie i zintegrowania. Każda praca stawia przed wszystkimi ludźmi różne, często trudne sytuacje do przeskoczenia. Z kim najlepiej sobie z nimi poradzić, jak nie ze wspaniałymi, uśmiechniętymi, pomocnymi i otwartymi ludźmi?

Wszystkie historie